Kariera w Nexio

What's NEXT?

DEVELOP your career with us!

Join our team

Poznaj #NexioTeam

Oferty pracy


Polityka prywatności:

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Nexio Management Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Szturmowej 2a (dalej „My”) jako Administrator Danych Osobowych informuje Państwa, że:

[Pełna treść]

Etapy rekrutacji

 

Dlaczego my

 

Ścieżki karier

 

Moja praca w IT to trudne początki, wzywania i poznawanie środowiska od podstaw. Ukończyłam uczelnię medyczną , następnie studia o kierunku Zarządzanie, a dopiero po kilku latach pracy w branży zdecydowałam się na techniczne studia na Politechnice Warszawskiej. Możecie sobie wyobrazić, że rozpoczynając pracę w IT nie było mi łatwo….

Choć na początku moje zadania były związane stricte z administracyjnymi projektami, to często musiałam zagłębiać zagadnienia również techniczne, aby móc zrozumieć temat i efektywnie pracować. Musiałam zrozumieć jak przebiegają procesy w IT, szczególnie proces wytwarzania oprogramowania.

Pamiętam jak dziś, gdy Mariusz (Kierownik Projektu) tłumaczył mi czym są testy regresji, co znaczy „paczować” i o co chodzi z tym releasem… Przyznaję, że momentami była to dla mnie ”czarna magia”. Dziś z perspektywy czasu wydaje mi się, że dużo pracy i wysiłku kosztowało mnie zdobycie poziomu wiedzy, który osoby po studiach technicznych mają na starcie. Cieszę się, że dostałam pracę w Nexio i „kredyt zaufania” , pomimo braku wiedzy technicznej dam radę.

Dużo czasu poświęcałam na „samodokształcanie”, czytałam sporo literatury i artykułów IT, oglądałam mnóstwo filmów na YouTube, chodziłam na konferencje i warsztaty branżowe.

W Nexio miałam możliwość uczestniczenia w różnych projektach, początkowo było to raczej PMO, z czasem coraz częściej zajmowałam się zarządzaniem projektami i tak po 5 latach w IT w różnych branżach (m.in. telko, publik, rolnicza, media) i przy zróżnicowanych projektach (również maszyny malującej z dedykowanym oprogramowaniem), to co na początku było dla mnie bardzo skomplikowane i niezrozumiałe stało się fascynującą przygodą – ciągłe wyzwania, rozwój, interesujące technologie, coraz większe możliwości. Tak naprawdę każdy dzień przynosi coś nowego.

Czy pracę w Nexio da się pogodzić z życiem prywatnym? Zdecydowanie tak!

Po pracy mam czas dla rodziny i na realizację pasji.
Jestem szczęśliwą mamą trzyletniego Tymka i żoną Tomka. Uwielbiam gotować, ale z zastrzeżeniem, że wtedy kiedy mam „wenę” i chęć. Jeżdżę na wrotkach (choć postępy w moim przypadku są niewielkie), od niedawna również praktykuję jogę, co pozwala mi się wyciszać, a w wolnych chwilach maluję.

Cieszę się, że trafiłam do Nexio, miałam szansę wiele się nauczyć, rozwinąć, mam komfort możliwości uczestniczenia w wielu projektów, zwłaszcza że firma prężnie się rozwija na rynku. Z wieloma osobami z firmy koleguję się na co dzień, a z niektórymi się zaprzyjaźniłam. Mimo, że z większością osób nie widujemy się codziennie, bo jesteśmy na różnych projektach, to na każdej imprezie integracyjnej świetnie się razem bawimy, bo Nexio to fajna, szybko rozwijająca się firma!

Pracę w Nexio rozpocząłem w 2011r na stanowisku Architekt Rozwiązania, obecnie pracuję jako kierownik blisko 30 osobowego zespołu specjalizującego się w technologii .NET. Moja kariera w Nexio jest przykładem tego, że firma stawia na ludzi oraz daje szanse na rozwój. Przez 4 lata pracując jako Architekt Rozwiązania miałem okazję uczestniczyć w realizacji dużych projektów informatycznych. W tym czasie miałem możliwość zdobywania wielu cennych doświadczeń w tym projektowania architektury korporacyjnej, tworzenia analiz biznesowych oraz realizacji wdrożeń systemów klasy CRM i systemów bilingowych.

Przełomowym okazał się dla mnie rok 2015, kiedy powierzony mi został projekt realizacji zmian w systemie dostarczania usług telekomunikacyjnych, którego sukces dał możliwość zbudowania profesjonalnego zespołu. Aktualnie pracuję z ludźmi, dla których informatyka jest prawdziwą pasją. Razem tworzymy nowoczesne rozwiązania oraz podejmujemy coraz większe wyzwania. Obecnie kieruję wieloma projektami w Polsce i zagranicą a zespół ciągle się rozwija i wdraża w nowe technologie. W naszych projektach wykorzystujemy cały przekrój technologii .NET, najchętniej jednak korzystamy z ASP.NET MVC, ASP.NET WebAPI, rozwiązań .NET Core oraz React.js. Projekty na urządzenia mobilne tworzymy w technologii Xamarin.

W Nexio cenię sobie zaufanie, jakim obdarzani są pracownicy oraz możliwości realnego wpływania na rozwój firmy. W pracy wszyscy jesteśmy jedną drużyną, ale lubimy się i wspieramy również prywatnie. Firma Nexio rozwija się bardzo dynamicznie oraz stawia sobie ambitne cele, dlatego cieszę się, że mogę tutaj pracować.

Anna Castañeda – od ponad 10lat w Nexio. W firmie przeszłam ścieżkę od Asystenki Zarządu poprzez Specjalistę ds.HR aż do Kierownika zespołu rekrutacyjnego jednocześnie Starszego Specjalisty ds. rekrutacji. Ścieżki rozwoju w firmie są różnorodne – w zależności od kwalifikacji, doświadczenia oraz preferencji danej osoby. Firma umożliwia także wsparcie w zakresie certyfikacji, uczestnictwa w konferencjach, szkoleniach oraz studiach podyplomowych.

W mojej pracy niezmiennie najważniejsze są: realizacja ciekawych projektów, poznawanie i kontakt z ludźmi, rozmowa a także uważne wsłuchiwanie się w wypowiedzi moich rozmówców. Są to różnorodne spotkania a także ciekawe zadania, możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Praca w zgranym zespole rekrutacyjnym, wpływ na rozwój firmy poprzez staranny dobór zasobów, otwartość pracowników na współpracę, minimum procedur i korporacyjności sprawiają, że praca w Nexio, mimo upływu wielu lat, jest dla mnie nadal interesującym doświadczeniem.

Od początku miałam możliwość współuczestnictwa w budowaniu firmy oraz podążania i rozwijania swoich kompetencji w obszarze, który najbardziej mnie zainteresował. Wielokrotnie uczestniczyłam w nowych przedsięwzięciach, dzięki którym zdobyłam bardzo cenne doświadczenia. Miałam też okazję do wielu wyzwań takich jak rekrutacje bardzo doświadczonych Managerów lub wysokiej klasy Specjalistów czy też uczestnictwo w spotkaniach bezpośrednich z Klientami – także z UK, a także możliwość nauki, szkoleń – w ciągu tych wielu lat.

W Nexio cenię sobie nieformalną komunikację, wpływ na wiele aspektów funkcjonowania firmy, atmosferę w zespole oraz elastyczność godzin pracy, język angielski a także ostatnio – ciekawe inicjatywy (charytatywne i sportowe).

Prywatnie, jestem mamą 2 córek, lubiącą od zawsze aktywność fizyczną, psychologię oraz aktywności związane z dziećmi.

 

 

 

Często zadawane pytania

Przy jakich projektach będę uczestniczył?

Oferujemy szeroki wachlarz ciekawych, różnorodnych, zaawansowanych projektów realizowanych w najnowszych technologiach. Podczas procesu rekrutacyjnego zależy nam na dobrym poznaniu Twoich kompetencji i preferencji zawodowych, by zaproponować Ci projekty, które stanowią dla Ciebie szansę na rozwój.

Na waszej stronie znalazłem nie znalazłem ogłoszenia dotyczącego mojej specjalizacji. Czy powinienem wysłać CV?

Tak – stale pozyskujemy nowych Klientów oraz planujemy nowe projekty. Bardzo możliwe, że w przyszłości będziemy poszukiwali osób z podobnym zestawem umiejętności, jak Twoje, dlatego zachęcamy do pozostawienia swojego CV (wystarczy wysłać e-mail na adres: rekrutacja@nexio.pl).

Jakie są możliwości rozwoju zawodowego?

Umożliwiamy wiele ścieżek zawodowych. W zależności od preferencji naszych pracowników oferujemy rozwój w obszarze programowania, architektury, analiz czy testów.

Jakie benefity oferujecie?

Oferujemy opiekę medyczną Medicover z pakietem stomatologicznym, kartę sportowo-rekreacyjną FitProfit oraz finansowanie zdanych certyfikatów.

Czy firma finansuje szkolenia?

Finansujemy zdane certyfikaty oraz organizujemy szkolenia wewnętrzne dla zespołów pracujących nad rozwiązaniami tworzonymi dla naszych Klientów.

Czy organizowane są imprezy firmowe?

Tak, jesteśmy zespołem zarówno w pracy, jak i po pracy. Organizujemy eventy firmowe dla wszystkich pracowników Nexio, jak i w mniejszych teamach spotykamy się podczas spontanicznych wyjść na miasto.

Jakie formy zatrudnienia oferuje firma?

Dopasujemy się do Twoich potrzeb – oferujemy takie formy zatrudnienia, jak:
  • Umowa o pracę
  • Umowa B2B
  • Umowa o dzieło/zlecenie

Czy będę miał wpływ na technologie używane w projekcie?

W większości przypadków staramy się dobrać technologie wspólnie z deweloperami oraz Klientem.

Jak wygląda współpraca z Nexio, gdy projekt zakończy się?

Zależy nam na stałej współpracy, dlatego w większości przypadków nasza współpraca nie ogranicza się do jednego projektu, a jest kontynuowana przy kolejnych projektach.

Jestem studentem – czy mogę współpracować z Nexio?

Tak, jesteśmy otwarci na zatrudnianie studentów, w kilku projektach umożliwiamy pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy.

W jaki sposób ustalacie wynagrodzenie pracowników?

Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie ustalane na podstawie takich parametrów, jak:
  • Twoje umiejętności
  • Twoje doświadczenie
  • Średnie wynagrodzenie rynkowe na podobnym stanowisku